Технології

Техноло́гія (від грец. τεχνολογια, що походить від грец. τεχνολογοςгрец. τεχνη — майстерність, техніка;грец. λογος — (тут) передавати) — наука («корпус знань») про способи (набір і послідовність операцій, їх режими) забезпечення потреб людства за допомогою (шляхом застосуваннятехнічних засобів (знарядь праці).

Загальний рівень розвитку та «сума» технологій — технологічний уклад є важливою складовою культури, що істотно (визначально) впливає на сталість розвитку економіки, відтак є однією з найхарактерніших визначальних рис цивілізації. Серед інших технологій часто виділяють високі технології — найбільш високорозвинуті (найсучасніші) технології, що є «наукоємними».



Технології майбутнього

 

 

 

 

 

Розумні будинки

Цей пункт знаходиться на порозі того, щоб стати повсякденністю. У нас вже є розумні холодильники, які підкажуть вам про те, що закінчується певна їжа, або духовки, якими можна керувати за допомогою смартфона. У найближчому майбутньому ці речі об’єднаються в цілі будинки, які ви зможете контролювати за допомогою смартфона, планшета або комп’ютера. Змінити температуру, перемкнути канал, отримати повідомлення про те, що пральна машинка закінчила роботу – заради цього не доведеться навіть вставати з дивана. Так, лінь – хороший двигун прогресу. Ви зможете заздалегідь включити духовку і розігріти собі їжу, поки їдете додому з роботи. З будинком можна буде буквально «поговорити».

 

 

 

 

 

Штучний інтелект

Ви бачили фільми про нього, але чи може він дійсно з’явитися за нашого життя? Відповідь – так, цілком може. Якщо ви бачили, як працює знаменитий Watson, розроблений в лабораторіях IBM, то приблизно розумієте, якого прогресу ми досягли в галузі штучного інтелекту – адже це тільки початок. Попереду ще довгий шлях, але завдяки контекстуальним технологій (на зразок Siri або Google Now Cortana), ми вчимося складати подібні програми все краще і краще. Вони можуть прогнозувати дії людини і правильно реагувати на них. Пройде не так багато часу, перш ніж ми зробимо робота, який зможе думати. Або робити задумливий вигляд.



Професії майбутнього

1. Учитель
У 2030 році новітні технології дадуть учням можливість досліджувати дно Індійського океану або єгипетські піраміди, не виходячи з класних кімнат.

Учителі як експерти зможуть створювати індивідуальні навчальні програми з урахуванням потреб учнів, що допоможе їм досягати успіху в житті

2. Герокінезіолог
У майбутньому людям все успішніше вдаватиметься долати старіння. І важливу роль тут відіграватимуть люди такої професії - володіючи знаннями в галузях гіреатрії й кінезіології.

Вони не лише покращуватимуть здатність літніх людей рухатися, залишатися місцими й гнучкими, а й сприятимуть загальному благополуччю, надихаючи на нові починання.

3. Естетист
Спеціаліст цієї професії допомагатиме людям трансформувати свою зовнішність для особливих випадків, використовуючи тисчасові протези для обличчя, грим, який реагуватиме на зовнішнє середовище, та інші модифікації тіла.

4. Аналітик автотранспорту 
У майбутньому автобусами й потягами будуть керувати комп'ютери. Та проблеми, які вимагатимуть участі людини, будуть вирішувати аналітики автотранспорту.

Вони допомагатимуть транзитним пасажирам дістатися пункту призначення і гарантуватимуть, що транспортна система працює ефективно і без перешкод

5. Спеціаліст із сонячних технологій
За 112 годин Сонце дає стільки енергії, скільки міститься у всіх запасах нафти, вугілля і природного газу на Землі.